info@vaduvos.lt
8(5) 2322877 / 8(5) 2322979
Vaduvos g. 14 a, LT-02308, VILNIUS

2 kl. mokinių virtualūs susitikimai su rašytojais

Karantino laikotarpiu antrokai aktyviai skaito knygas, domisi vaikų literatūra. Todėl kilo mintis surengti virtualius susitikimus su vaikų rašytojais. Balandžio 27 d. vyko susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla, o gegužės 8 d. susitikimas su rašytoju Justinu Žilinsku.
Tomas Dirgėla- vienas populiariausių vaikų rašytojų, puikiai pažįstamas iš knygų serijos apie Domo ir Tomo nuotykius. Rašytojas nuotaikingai papasakojo apie savo knygas, linksmai paskaitė vaikams ištrauką iš naujausios savo knygos. Vėliau buvo surengta smagi klausimų-atsakymų spaudos konferencija. Rašytojas pasidomėjo kaip mokiniai jaučiasi karantino laikotarpiu.Vaikai turėjo galimybę rašytojo paklausti ko tik nori. Mokiniai domėjosi, kada pasirodys naujausia knyga apie Domą ir Tomą, kiek iš viso knygų Tomas Dirgėla yra parašęs, klausė, kas įkvepia rašytoją, kiek laiko trunka knygos rašymas, kada parašė antrąją knygą, kaip jam sekėsi mokykloje ir daugybės kitų klausimų.
Gegužės 8 dieną antros klasės mokiniai virtualiai „susitiko“ su teisininku,Mykolo Romerio universiteto profesoriumi, bardu,vaikų ir paauglių rašytoju Justinu Žilinsku. Rašytojas Justinas Žilinskas pristatė savo knygos herojų Gugį, atsakė į mokinių iš anksto paruoštus klausimus, kalbėjo apie tai, kaip tapo rašytoju, kada pradėjo rašyti, kas paskatino kurti, kodėl jam tai svarbu. Taip pat rašytojas kalbėjo, kokias knygas skaito pats, kad jį domina fantastinės knygos, labai gera nuotykių literatūra, kalbėjo apie mėgstamus filmus, pomėgius, keliones, netgi paskaitė savo mėgstamiausą eilėraštį. Visus sužavėjo nuoširdus ir šiltas bendravimas.
Virtualūs susitikimai su rašytojais praskraidrino karantino dienas, skatina daugiau domėtis, skaityti, moko bendrauti, klausytis. Nauja, bet įdomi patirtis.
Dėkojame Viliaus mamai Kristinai, kuri padėjo suorganizuoti susitikimus su
rašytojais.
Info ir foto 2 kl. mokytojos Astos