rastine@vaduvos.vilnius.lm.lt
8(5) 2322877 / 8(5) 2322979
Vaduvos g. 14 a, LT-02308, VILNIUS
Įm. kodas: 290013960

4a kl. mokinių darbų paroda „Velykų zuikutis“

Velykos – atgimimo, naujos gyvybės šventė, todėl visi simboliai vaizduoja gyvybę, energiją, naujumą, atgimimą. Velykos, kaip ir kitos šventės turi aiškias tradicijas, kilmę ir, žinoma, simbolius. Velykų zuikis – vienas iš simbolių. Kaip jis yra susijęs su šia pavasario švente ir kodėl būtent šis ilgaausis tapo vienu iš pagrindinių velykinių simbolių?

       Šiai tradicijai pradžią XVI a. davė Vokietijos liuteronai – pagal kilmę Velykų zuikis yra tarytum teisėjas, sprendžiantis, ar vaikai visus metus elgėsi gerai. Kažkas panašaus į Kalėdų Senelio istoriją. Tačiau vietoje dovanėlių Velykinis zuikis mažuosius apdovanodavo margintais kiaušiniais.

       Zuikis – panašiai kaip ir kiaušinis yra gyvybės ir vaisingumo simbolis. Anksčiau daugelis manė, kad būtent jis atneša pavasarį. O senovės Egipte, zuikis buvo ne tik gyvybės, bet ir mėnulio simbolis, kadangi būtent pagal mėnulį yra apskaičiuojama Velykų data. Zuikiai yra žinomi kaip kelis kartus per metus naujas gyvybes į gyvenimą atvedančios būtybės. Todėl, matyt, jie ne be reikalo laikomi Velykų simboliais, simbolizuojančiais žiemos pabaigą ir pavasario pradžią bei gamtos atgijimą.

 

Pavasarinio džiaugsmo, saulės ir šilumos jūsų namams, naujų idėjų ir sėkmės jūsų darbams. Su šv. Velykomis!        

4a kl. mokiniai ir  mokytoja Laura