rastine@vaduvos.vilnius.lm.lt
8(5) 2322877 / 8(5) 2322979
Vaduvos g. 14 a, LT-02308, VILNIUS
Įm. kodas: 290013960

Pilietinis ir tautinis projektas „Mes – Lietuvos vaikai“

„Tėviškės vardas – žemė gimtoji
Ir viršum josios padangė melsva.
Širdis manoji taip ir kartoja –
Visas tas grožis – tai Lietuva.“
( A. Matutis )
Vasario 1-16 dienomis mūsų įstaigoje vyko pilietinis ir tautinis projektas „Mes- Lietuvos vaikai“. Šiame projekte dalyvavo ikimokyklinio amžiaus vaikai, pradinių klasių mokiniai, pedagogai, aktyviai įsitraukė ugdytinių tėvai. Projektu siekiama skatinti ugdytinius domėtis Lietuvos istorija, geografija ir kultūra.
Projekto metu buvo įvykdytos šios priemonės ir renginiai:
1. Vaduvos darželio-mokyklos 1-4 klasių mokinių dailiojo rašto konkursas  „Baltos lankos, juodos avys...“ Išrinkti ir padėkomis bei sveikais prizais apdovanoti dailiausiai rašantys 1-4 klasių mokiniai.
2. Ikimokyklinių grupių vaikų ir 1-4 klasių mokinių įvairia technika atliko darbus tema: Lietuva, tavim didžiuojuosi“.
3. Visi norintys dalyvavo virtualiame laisvės šokyje LOW AIR, kuris buvo skirtas Vasario-16-ajai paminėti.
4. Ikimokyklinio amžiaus vaikai gamino trispalvius žibintus ir juos uždegė įstaigos kieme.
Kas man yra Lietuva? Citata iš pirmokės lūpų: „Tai saulė, kuri savo delnais sušildo Lietuvą, ir meškutė, laižanti medų, mergaitė, vedžiojanti šunį, draugiški kaimynai, gyvenantys gražiame name, senolis, sėdintis prie namo ir valgantis šokoladą, vaikai, žaidžiantys kieme, katinų ir triušių šeimynėlės, Gedimino pilis ant tolimo kalno, genys, stuksenantis medžio kamieną, mama paukštė, besirūpinanti savo vaikučiais, laiminga voveraitė, gyvenanti medžio drevėje ir bitutės, nešančios lietuvišką medų…“
Viso projekto metu buvo ugdomos pilietinės ir tautinės nuostatos per artimiausios aplinkos pažinimą, organizuojamos meninės raiškos formas, skirtos tautiškumui ir pilietiškumui plėtotis. Žadinamas noras domėtis svarbesniais Lietuvos istorijos įvykiais bei kultūros paveldu, ugdoma meilė gimtajam kraštui, Tėvynei.
Info: projekto koordinatorės 1 kl. mokytojos Ramunės
Foto: 1-4 kl. mokinių tėvėlių. Ačiū !!!