rastine@vaduvos.vilnius.lm.lt
8(5) 2322877 / 8(5) 2322979
Vaduvos g. 14 a, LT-02308, VILNIUS
Įm. kodas: 290013960

Respublikinis projektas “Gyvoji žemė. Gyvūnai – mūsų mokytojai”

Lapkričio- gruodžio mėnesį 2 ir 3 klasių mokiniai dalyvavo respublikiniame projekte “Gyvoji žemė. Gyvūnai – mūsų mokytojai”. Projekto tikslas – pažvelgti į kitas gyvybės rūšis, siekiant pažinti, mokintis iš jų, gerbti, puoselėti gražų, harmoningą santykį su jomis.

Projektas vyko etapais. Pirmasis etapas PAŽINK pasirinktą gyvūnų rūšį. Antrokai pasirinko paukštį flamingą, trečiokai pasirinko žinduolį žebenkštį. Pasirinkę gyvūnus, ieškojome įvairios mokslinės informacijos apie juos. Antrasis projekto etapas: ATRASK jų dorybes (tris ir daugiau). Ieškojome, bandėme išskirti šių gyvūnų dorybes, ko žmonės galėtų pasimokyti iš šių gyvūnų. Trečiasis projekto etapas: PADĖKOK,  išreikšk susižavėjimą jais pasitelkdamas kūrybą. Lipdėme, piešėme, kūrėme eiles ir pasakas. Ketvirtasis etapas: DALINKIS atradimais su kitais. Savo kūrybinius darbus pristatėme klasėse, surengėme projekto stendinius pranešimus, pateikėme darbus projekto organizatoriams – asociacijai “Gyvoji planeta”. Į projektą labai aktyviai įsitraukė ir mokinių tėveliai, šeimos nariai. Mokiniai kartu su mokytojais ir tėveliais piešė, lipdė, kūrė eiles, buvo labai įsitraukę ir suprato svarbą to, ką daro.

Mokiniams labai patiko įsitraukti į šią veiklą, nemaža dalis teigė, jog apie pasirinktą gyvūną pradžioje žinojo labai mažai arba nieko, o pasibaigus projektui vaikai papildė žinių kraitelę nauja informacija apie gyvūnijos karalystės atstovą, jo gyvenimo būdą, įpročius, jis tapo tarsi naujas draugas, kuris, pasirodo, gali būti ir nuostabiu dorybių mokytoju.

Info: 3 kl.  mokytojos Astos

Foto: 2-3 kl. mokytojų Astos ir Dalios