rastine@vaduvos.vilnius.lm.lt
8(5) 2322877 / 8(5) 2322979
Vaduvos g. 14 a, LT-02308, VILNIUS
Įm. kodas: 290013960

1 ir 2b klasių išvyka į Paukščių kaimą

Gegužės 13 d.  1 ir 2b klasių mokiniai vyko į “Paukščių kaimą” Ignalinos rajone,  Cijonų kaime. Sakoma, jei trokšti laimės, Laimės paukštė gyvena Cijonuose. Atvažiuok ir surask ją.

Atvykome į vietą vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur  pamatėme daugiau paukščių nei kada nors esame matę ir išgirdome daugiau jų balsų nei kada nors esame girdėję. Apsilankę susipažinome su ,,Paukščių kaimo’’ sparnuočiais, sužinojome apie paukščius. Vaišinomės milžiniškoje keptuvėje ant laužo ugnies pačių iškepta kiaušiniene iš įvairių paukščių kiaušinių ir ką tik išvirta kvapnia žolelių arbata su skaniais naminiais sausainiais. Apie šiuos sparnuočius šeimininkė Laima gali valandų valandas pasakoti, nes tik ,,Paukščių kaime’’ gyvena daugybė naminių paukščių rūšių. Tarp jų yra kilusių iš Afrikos. Kalbama, kad čia galima išvysti savo laimės paukštę, išmokti rašyti žąsies plunksna, pašaudyti iš lanko ir pamatyti tai, ko dar nematėme, išgirsti ko nesame girdėję. Cijonuose sukamas didžiulis laimės paukštės lizdas, kuriame kiekvienas  ir pabuvojome.
Apžiūrėjome naujai parengtą naminių paukščių kiaušinių ekspoziciją. Smagu buvo rankose laikyti triušius, žąsiukus, viščiukus, vaišinti pienėmis alpakas, keturragį aviną, asiliuką, glostyti ėriukus ir ožiukus… Šioje nuostabioje sodyboje, kur šeimininkai labai svetingi ir vaišingi, laikas prabėgo labai greitai. Vaiklams ši  edukacinė kelionė paliko daug neišdildomų įspūdžių.

Parengė: 1 kl. mokytoja Asta ir 2b kl. mokytoja Rūta

Nuotraukos:  mokytojos Rūtos ir mokytojos padėjėjos Akvilės