rastine@vaduvos.vilnius.lm.lt
8(5) 2322877 / 8(5) 2322979
Vaduvos g. 14 a, LT-02308, VILNIUS
Įm. kodas: 290013960

Kaziuko mugė darželyje

 

Kartu su pavasariu ateina ir pirmoji pavasario šventė – Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero diena.  Vilniaus Vaduvos darželyje-mokykloje visus susirinkusius į salę su gražia pavasario švente sveikino Kaziukas su Morta. Mugės dalyvius, svečius šventės vedėjai užkrėtė linksma nuotaika, dainomis, šmaikščiais pasakymais ir šokiais. Jie kvietė varžytuvėms, kuriuose vaikai išmėgino savo sumanumą ir išradingumą bėgdami su senovinėmis medinėmis klumpėmis. Be linksmybių, mugėje kiekviena grupė didžiavosi prekių gausybe išpuoštais stalais. Akys raibo nuo pavasarį skelbiančių gėlių, gyvūnėlių ir paukščiukų, paveikslų, sapnų gaudyklių, įvairiausių mamyčių prigamintų skanėstų, spalvingų verbų, net laimę nešančių akmenėlių – boružėlių.

Prasidėjus pirkimui-pardavimui, mugė užvirė it didžiulis skruzdėlynas. Vaikams buvo labai įdomu vieniems iš kitų pirkti riestainius, gėlytes, karolius. Pirko ir draugai, ir tėveliai, ir įstaigos darbuotojai bei pedagogai.

Mugė – viena pirmųjų vaikų verslumo pamokų. Vaikai įsitikina, kad ne tik nelengva pagaminti tam tikrą produktą savo rankomis, bet ir ne taip paprasta jį parduoti. Tikras pasitenkinimas apima, kai darbas sulaukia pripažinimo.

Pasibaigus mugei, įstaigoje dar ilgai sklandė pavasariška šventinė nuotaika.

Info : auklėtojų Anos ir  Audronės 

Foto : dir.pav.ugd. Ievos