Antrasis žingsnis

Programa „ANTRASIS ŽINGSNIS“

Programą vykdo 1 – 4 klasių mokiniai.

Programą veda mokytojos: Rūta Nekrašienė, Ramunė Jonutienė, Asta Okunevičienė, Dalia Lukocevičienė.

Apie programą

Programos esmė – mažinti vaikų agresyvų elgesį, padėti vaikams pasiekti sėkmę moksle bei gyvenime. Skirtingi programos mokymai parengti vaikams nuo 5 iki 15 m. (nuo darželio iki 9-tos klasės).

Programa „Antras žingsnis“ remiasi trimis pagrindiniais socialiniais gebėjimais:

  1. Empatija arba atjauta.
  2. Impulsų kontrole bei problemų sprendimu.
  3. Pykčio valdymu.

Šių socialinių bei emocinių įgūdžių vaikai mokomi, modeliuojant gyvenimiškas situacijas, kartojant išmoktus įgūdžius bei gaunant teigiamus mokytojos pastiprinimus. „Antro žingsnio“ programa moko vaikus kaip susitvarkyti su savo jausmais, atsispirti impulsyviam elgesiui, išspręsti konfliktus, išspręsti problemas ir suprasti savo elgesio pasekmes. Vaikai, kurie dalyvauja „Antro žingsnio“ programoje, geba daugiau pasitikėti savimi bei pagerinti mokymosi rezultatus.

Psichologiniai tyrimai rodo tiesioginį ryšį tarp vaikų socialinių – emocinių įgūdžių bei pasiekimų moksle.

Kaip vykdoma programa „Antrasis žingsnis“?

Programos „Antras žingsnis“ vykdymas: tai yra 26 didelės kortos. Viena korta yra viena pamoka. Jos vienoje pusėje yra fotografijos su gyvenimiškomis situacijomis, o kitoje pusėje – kurią priešais save laiko mokytojas – atskiros pamokos apie empatiją, impulsų kontrolę bei problemų sprendimą ir pykčio valdymą. Per savaitę mokoma vienos arba dviejų pamokų. Savaitės eigoje – per pertraukas, pamokų metu, iškilus įvairioms situacijoms – pakartojami išmokti įgūdžiai bei pastiprinami mokytojo pritarimu. Penkiose pamokose yra naudojama video medžiaga, kuri vaizduoja kasdienines gyvenimo situacijas, demonstruoja skirtingus vaikų jausmus į tas pačias situacijas, moko kaip elgtis sudėtingose situacijose.